باغبانی بدون برنامه

مطمئن نیستید که این موضوع را متوجه شده اید اما حتی “باغبانی بدون برنامه” نیز به یک برنامه نیاز دارد. اوه ، وای! این نوع باغبانی برنامه ای در اندازه کشتی ندارد اما فقط به اندکی تفکر یا پیش برنامه ریزی نیاز دارد.

مهمترین مواردی که باید در نظر گرفت کدامند؟

محل زندگی شما
بیانیه محله شما چیست (condo -living؟)
بودجه شما چقدر است؟
اهداف شما چه هستند؟
حالا برنامه شما چیست؟
Condo Gardening

اگر در کانکس یا آپارتمان زندگی می کنید ، ممکن است باغبانی شما محدود به باغ گلدان یا باغ طاقچه پنجره یا باغ پاسیو باشد. به هر حال ، شما هنوز هم می توانید باغبانی کنید! روش هایی برای این کار وجود دارد – حتی در آپارتمان ها و حتی در سخت ترین کانکس ها. اکنون گوش باز است؟

باغبانی خانه خصوصی

اگر در یک خانه ، خانه شخصی خود زندگی می کنید ، ممکن است قوانینی قیمت گل میخک هندی  کمتر از یک کانکس داشته باشید ، با این حال ، حتی در بیشتر محله ها ، شما این قانون “ناگفته” ، “قوانین چمن سبز” را دارید! جای نگرانی نیست ، شما نیز می توانید باغبانی کنید. شما هنوز هم می توانید فضای شخصی خود را داشته باشید ، سبک خود را داشته باشید و همان جا که هستید درست بمانید.

عمارت باغبانی

اگر در یک عمارت ، بله ، یک عمارت زندگی می کنید ، هنوز هم می توانید یک باغبان شخصی برای فضای خود باشید. کلید خوشبختی این است که بدانید یا درک کنید که ، بله ، “شما می توانید این کار را انجام دهید”!

پیام شما چیست؟

بنابراین ، “بیانیه” یا قانون نانوشته محله شما چیست؟ به اطراف خود نگاه کنید تا بفهمید این چیست. آیا تمام حیاط ها به رنگ سبز روشن ، بدون کل علف در چمن ، فقط قطعات کاملاً مستطیل شکل چمن واقعی یا تقلبی هستند؟ آیا همه خانه ها ، مرتب ، باریک ، بدون سنگین و فقط یکسان هستند؟ وقتی به بلوک نگاه می کنید ، آیا تشخیص یک خانه از خانه دیگر دشوار است؟ آیا به نظر می رسد همسران استپفورد در آنجا زندگی می کنند؟ واقعاً؟ قانون نانوشته و ناگفته بلوک شما ، محله شما چیست؟ آیا امید به ذهن خلاق یا متفاوت شما ، درست در همان جایی که هستید ، وجود دارد؟ بله ، واقعاً! همیشه امیدی هست. اگر ذهنیت آزاد داشته باشید و مایلید واقعاً حرف مرا بشنوید ، من ایده های خود را در مورد باغبانی فردی یا “باغبانی بدون برنامه” به اشتراک می گذارم.

برنامه شما چیست؟

آیا می خواهید باغ شما مانند یک حرفه ای به نظر برسد؟ آیا می خواهید فضای شما بگوید: “هی ، منظره ساز اینجا”! یا می خواهید فضای سبز شما بگوید: “وای ، این خیلی کار است”! یا می خواهید فضای باغبانی شما بگوید: “به باغ طبیعی و شگفت انگیز من خوش آمدید”! یا پیام شما ، “هیچ مدفوع سگی مجاز نیست” است!

آیا برای جلب توجه به هدف خود یا امور خیریه یا کار خود در حال باغبانی هستید؟ آیا بونسای متناسب با این طرح است؟ آیا برنامه شما برای توقف ، مکث و کاهش سرعت مردم در این شهر شلوغ است؟ آیا برای ترویج صلح باغبانی می کنید؟ یا اینکه باغ شما می گوید: “من به خدا ایمان دارم”! آیا می خواهید همسایگان یا افرادی که از آنجا رد می شوند پیاده روی خود را ادامه دهند یا بایستند و مکث کنند و از فضای سبز لذت ببرند؟ این س questionsالات را از خود و چند سوال دیگر بپرسید و فقط ممکن است برای باغ بدون برنامه خود برنامه ریزی کنید.

بودجه؟

آیا می توانید بهترین موارد را برای باغ خود تهیه کنید؟ یا بودجه بسیار محدودی دارید؟ آیا باغبانی به طریقی متفاوت بخشی از بودجه شماست؟ آیا قصد دارید گیاهان خاصی را پرورش دهید تا از خرید چیزهایی در فروشگاه های مواد غذایی جلوگیری کنید؟ آیا شما آماده کاشت رزماری ، آویشن ، مریم گلی و سایر گیاهان هستید زیرا می خواهید هر روز مواد پخت و پز خود را انتخاب کنید – نه اینکه خرید این موارد را انجام دهید؟

بودجه یا بودجه ندارید؟

یا بودجه شما نامحدود است؟ آیا می توانید از بالای خط باغبانی لوازم جانبی و لوازم جانبی تهیه کنید؟ آیا حاضرید پول خود را در جایی قرار دهید که دهان شما باشد و شروع به ایجاد یک باغ باشکوه ، شاید باشکوه ترین باغ در کل منطقه خود کنید؟ برای آن آماده هستید؟